VLEK POD SOLÁNĚM
mimo provoz
Zobrazit na:

Kam na zimní dovolenou?

Zima přichází mílovými kroky. Lidé začínají hledat vhodný skiareál, ve kterém by mohli strávit zimní dovolenou. Plánujete pobyt v ČR nebo zvolíte raději zahraniční nebo středisko? Stále však platí, že v zahraničí je výrazně dráž. Lyžování v zahraničí - pro většinu čechů je to známka určitého luxusu, jsou ale zahraniční areály opravdu výrazně lepší než ty naše?

Malý neupravený svah, jeden pomalý vlek s motorem snad ze starého mixéru a neochotná obsluha - to byla ještě nedávno typická ukázka českého lyžování. Alpská střediska - to je něco jiného, každý Čech, který vyzkoušel mi dá jistě za pravdu. V posledních 10 letech se však i české lyžování výrazně zlepšilo. K velkým investicím české provozovatele donutila přdevším obrovská zahraniční konkurence. Začalo se jezdit na jednotné skipasy, lanovky v česku rychle přibývají a svah je upravován častěji a častěji. Komlexnost služeb ve ski areálu však i nadále pokulhává. Častým problémem je především nemožnost se během lyžování dobře najíst. Ve většině areálů sice najdete stánek s občerstvením, pokud však nemáte rádi mikrovlnkové speciality, raději si vemte nějaké občerstvení s sebou do baťůžku. Přístřešek s vyhříváním příliš mnoho českých bufetů nemá.

Zlepšení jde vidět, ale konkurovat zahraničním areálům ty naše ještě stále příliš nemohou. Vyjímky jsou, bohužel jich však není mnoho. A nemůže za to pouze horší terén, který je snad jediným faktorem, který ovlivnit nelze. Ale ani alpská střediska nejsou úplně dokonalá. Největší problémem lyžování v zahraničí je především cena. Lidové ceny v Alpách hledat nemůžete. Polévku či pivko pod 150 Kč zde nehledejte. Pokud se tedy rozhodnete do Alp vyrazit, doporučujeme si alespoň pár plechovek vzít s sebou. Nepříjemná může být také dlouhá cesta.

O českých areálech je informací na internetu dost, za půl hodiny máte vybráno. Co ale zahraničí? Cizina nabízí hned několik potenciálních destinací, pokud však máte omezený rozpočet, v úvahu připadá pouze Francie a Rakousko. Ve Francii je ubytování výrazně levnější, díky rozsáhlým ubytovacím komplexům. Musíte ale počítat s výrazně dražsí a delší cestou. Rakousko je sice výrazně blíž, ale je dražší. Je tedy ideální volbou především pro kratší dovolenou.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Neděle 29.5.

°C
°C
Pondělí
30.5.2022

°C
°C
Úterý
31.5.2022

°C
°C
Středa
1.6.2022

°C
°C