VLEK POD SOLÁNĚM
mimo provoz
Zobrazit na:

Kde hledat zimní zpravodajství?

Majitelé ski areálů už dokončují přípravné práce pro zahájení sezóny. Zajíždějí nové rolby. Testují systémy umělého zasněžování. Zimní sezóna už klepe na dveře.

Milovníky zimních sportů jistě potěší fakt, že téměř žádné lyžařské středisko nezdražuje. Předpovědi počasí jsou velice slibné. Sněhu má být dostatek. Celkově nadcházející sezóna vypadá slibně. V ČR je však ski areálů více než 300. Jak tedy vybrat to nejvhodnější?

Pokud se rozhodnete na posledních chvíli, že vyrazíte do hor, je dobré zjistit, ve kterém středisku jsou nejlepší podmínky. Informací je v médiích poměrně hodně, některé ale nejsou příliš přesné. Veřejnoprávní televize se snaží o sněhových podmínkách informovat prostřednictvím pořadu Panorama. Informace jsou poměrně přesné, ale přiznejme si, že tato možnost získávání informací není zrovna rychlá. Hodinu koukáte na televizi a když zrovna na malou chvíli odejdete, může se stát, že zrovna v tuto chvíli se na obrazovce objeví Vaše středisko a vy jej prošvihnete! Jsou zde navíc zahrnuta pouze ta střediska, která jsou za to ochotna zaplatit několik desítek tisíc ročně. Zaplatí to lyžaři v ceně skipasů.

Druhou možností je internet. Existuje velká spousta zpravodajských webů. Jestli ale chcete důvěryhodné informace, zbydou vám možnosti pouze dvě. Holidayinfo od společnosti Sitour (výrobce pořadu Panorama) jistě znáte. Bohužel je dosti nepřehledný a informuje pouze o největších a nejbohatších ski areálech. Ten druhý je podle mě o něco lepší. Mluvím o portálu www.ceske-sjezdovky.cz, na kterém najdete více než 260 lyžařských středisek. Od těch největších po malé louky s jedním vlekem. Informací je na tomto webu také jednoznačně víc, jediné co bych vytknul je to, že mapky areálů jsou pouze přibližně u poloviny střediskek. Tento zpravodajský portál ale stále přiliš mnoho lidí nezná.

Třetí možností je návštěva přímo oficiálních webů ski-areálů, ale ani to není výhra. Weby těch velkých jsou přímo přeplněné informacemi, které naprostá většina lidí vůbec znát nepotřebuje. Kameru, aktuální teplotu, přehled vleků a sjezdovek v provozu a další důležité věci zde mnohdy musíte hledat i několik minut. A pokud chcete vidět úplnou katastrofu, navštivte web nějakého malého střediska, ty se dají mnohdy charakterizoat jedním slovem - hrůza. Mnohdy není špatné vzít telefon a do střediska si přímo zavolat, ochota personálu však mnohdy vázne. Doufám, že Vám můj článek pomohl a pomůže najít takový areál, který splní Vaše očekávání.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Neděle 29.5.

°C
°C
Pondělí
30.5.2022

°C
°C
Úterý
31.5.2022

°C
°C
Středa
1.6.2022

°C
°C