VLEK POD SOLÁNĚM
mimo provoz
Zobrazit na:

Příprava na hory

Zimní dovolená na horách se snadno může změnit v průšvih, stačí podcenit přípravu. Je spousta věcí, které se mohou pokazit. Co je ale ještě horší, vy se ztrapníte před svoji drahou polovičkou a jako chlap selžete! Chcete se připravit, aby problémy přijít nemohly? Obětujte 2 minuty a přečtěte si následující odstavce.

Příprava auta je asi nejdůležitější. Téměř tomu nemohu uvěřit, ale hazardérů, kterí jezdí do hor na letních gumách je stále spousta. Neštěstí je pak dílem okamžiku. Jednoduchá rada, pokud chcete na tomto šetřit, zůstaňte doma! V příkopě jistě skončit nechcete. Nezapomeňte také na speciální zimní naftu a nemrznoucí směs do ostřikovačů. Sněhové řetězy jsou také naprostá nutnost.

Kontrola lyžařského vybavení je také často opomíjenou záležitostí. Pokud však selže, máte dolyžováno. Každý ví, že se má teple obléci. Lidé se zvládnou perfektně vymódit, mají kvalitní termoprádlo a hezkou zimní bundu, náhradní přezky na prkno už však má málokdo. To samé se dá říct i o seštelování vázání na lyžích. Naprostou nutností pro snowboardisty jsou náhradní přezky. Stojí maximálně 300 Kč, ale ušetří Vám pracné shánění ve ski areálech. Vybavení většiny ski servisů je navíc velice chabé. Lyžařské vázání sice nemusíte mít náhradní, ale jeho správné seřízení je nezbytnost. Málokterý servis však dokáže nastavit vázání doopravdy správně. Obvykle se spíše jistí a nastaví vypínání příliš měkké. Vy pak vypadnete z lyží v každé druhé zatáčce. Servis je proto dobré vybírat především na základě doporučení známého.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Neděle 29.5.

°C
°C
Pondělí
30.5.2022

°C
°C
Úterý
31.5.2022

°C
°C
Středa
1.6.2022

°C
°C